| Dragotoiu_Stefania_1993 a întrebat:

Am secretii vaginale de aproape doi ani, dar nu mi-a venit menstruatia... acum ma doare ft tare in partea de sus si putin in cea de jos si in partea stanga. Oare ar trebui sa apara? Lipsesc de la scoala din cauza aceasta si nu mai vreau! In cep sa am ingrijorez am de ce?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Ar fi bine sa te duca mama ta la o ecografie ginecologica.

| EmaS a răspuns:

Cred ca ai racit si trebuie sa mergi la doctor pentru a-ti prescrie un tratament.

| doctoressa a răspuns:

Ar fi bine sa mergi la un medic ginecologic pentru un consult, avand in vedere secretiile vaginale persistente. Iar in ceea ce priveste durerile abdominale aparute acum (nu imi este clar la ce nivel sus), a caror intensitate inteleg ca e mare, avand in vedere ca stai acasa din cauza lor, ar fi bine sa mergi la medicul tau de familie pentru un consult (pot avea alta cauza decat cea la care te gandesti tu).
http://www.i-medic.ro/simptome/durere-abdominala-generalizata

| sara2523 a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat la fel. aveam secretii, dar... am avut vreo 2 ani jumate secretii fff abundente. si e normal sa te doara ovarele si stomacul, inseamna ca ti se apropie! timp de cativa ani te va durea ingrozitor stomacul, dar poti sa iei un nurofen. si pe mine ma doare groaznic stomacul, dar asta e, nu poti sa schimbi ciclul vietii. si du-te la un ginecolog pentru un control mai amanuntit! sper ca te-am ajutat! funda?