| Alexandra55568 a întrebat:

Ieri am cazut la scoala de pe un scaun si m-am lovit pe partea stanga la coaste de o masa de fier. Ma doare foarte tare si inainte arata ca o julitura, dar s-a invinetit dupa cateva ore. Ce as putea sa am?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| lilianaadelina a răspuns:

Nu stiu exact ce ar putea fi
Dar pune gheata pe un prosop si pune pe julitura

| Xaya a răspuns:

Vezi sa nu-ti fi rupt vreo coasta! Nu stiu sigur cum este cand ai o coasta rupta dar sunt sigura ca daca s-a invinetit si doare rau nu-i-a buna! Mergi la doctor mai bine.

| Alexandra55568 explică (pentru Xaya):

Voi merge, multumesc!