| Radu1234xyz a întrebat:

De la 3-4 ani am fost diagnosticat cu epilepsie... Dupa ce am urmat un tratament, de la 7 ani convulsiile au incetat...
Acum am 15 ani
Vreau sa stiu daca in viitor voi putea sa am o viata normala, din moment ce nu am mai avut convulsii de cativa ani buni...nu ma refer la bautura, tigari, droguri. Ma refer la obtinerea unui permis de conducere, practicarea unui serviciu etc.
Va multumesc anticipat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| IMC90 a răspuns:

Recaderea poate avea loc oricand sad

| MyObsession a răspuns:

Măi,mai du-te la un doctor să te verifice.
Poate apărea oricând.

| valentingb a răspuns:

Varmiu are permis. dar nu bea ca se transforma in varcolac.acum nu stiu daca a dat examen psihologic sau a dat bani pentru examen psihologic.important e ca are. oricum examenul de permis consta in verificarea vitezei de reactie si capacitatea de observare a asemanarilor, nu-i mare scofala.

| ionupo a răspuns:

Ai mai jos un site cu informatii despre Epilepsie.

http://www.topmedica.ro/blog/category/epilepsie/.

Poti pune intrebari chiar pe site iar medicul iti va raspunde in scurt timp. Succes :)

| LuizaMaria11 a răspuns:

Da... Intr-un fel da deoarece va conta graul tau de boala daca este 3 din pacate nu vei putea daca este sub 3 da! Ai sanse mari de chair scaparea acestei boli! Funita?