| Happiness_8100 a întrebat:

Bautura, tigari, droguri...pro sau contra? de ce?

8 răspunsuri:
| beautifulkiss a răspuns:

Buna eu sunt contra.La capitolul bautura daca bei putin din cand in cand asa "de pofta" nu are nimic, dar sa nu devi alcoolic atunci sunt contra. Tigarile iti distrug plamanii si poti face cancer la plamani si de aici moartea.Stiu asta deoarece am un veicn in asemenea situatie.Si in plus tutunul iti creeaza dependenta si nu mai poti scapa, decat cu foarte mare ambitie(dar de multe ori nici cu aceea)deci contra iar drogurile sunt moarte curata. Odata ce te-ai apucat numai scapi deloc de ele.In primul rand sunt bani cheltuiti aiurea si in al dooilea rand te simti bine pentru cateva momente si dupa aceea te simti rau.Deci nu are efect indelungat.Stiu asta de la niste colegi.
Deci sunt contra pentru toate.

| girlloveboy a răspuns:

Contrahappy pentru ca din cauza bauturi tigarilor si a drogurilor potii murii straight face R. I. P figoostraight face:*

| xxdd a răspuns:

Contrastraight face
Ce rost are, chiar daca acum e varsta si toti sar in sus cu asta, sa fumeze, sa bea, sa se drogheze nu-i decat ceva trecator de care nu-ti vei aminti pentru ca nu erai constient atunci.
Si pentru ce... Te simti bine 10 minute ca sa-ti fie rau zilele urmatoare.
Totusi, e ceva trecator care iti mananca banii. Si de obicei cei care le fac au o personalitate foarte slaba care au cazut in capcanastraight face

| mikilooooooooo a răspuns:

Bautura - pro, ce este rau intr'un pahar? la o petrecere merge
tigari - contra desii sunt fumator. dauneaza grav sanatatii
droguri - contra! cea mai mare prostie drogurile bine ca interzic in bucuresti spice shop'urile. pacat ca mai sunt terminati cu iarba si alte prostii.

| Tzuc a răspuns:

Contra.adica cu bautura din cand in cand nu striga. dar tigarile iti distrug plamani si corzile vocale.si nu merita.si droguri.devi depentent de ele.si devi inconstient.si nu se stie ce poti face.

| Spark a răspuns:

Nu zic ca trebuie sa te iei dupa mine! Mottoul meu este ori mor din cauza bauturii drogurilor tigarilor ori ma loveste un bow cu masina...

| iiHopeii a răspuns:

Bautura=alcool(deci contra)
tigari=pierdere de bami(idem)
droguri=tarmul viselor(logik ca nu)