| anonim_4396 a întrebat:

Daca ma las de bautura, droguri si tigari mi se va schimba radical viata? In ce sens?

2 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Ti se va schimba viitorul.Vei avea putere sa muncesti,vei putea vedea dincolo de vicii,ti-ai face un scop in viata,ai capata sau ai recastiga oameni care sa tina la tine,ai mai salva ce poti din sanatatea ta, ai ajuta si pe altii.
Asta daca nu esti gneul"o viata am si-o traiesc", si care'si da seama cand deja e prea tarziu.

| Mangustă a răspuns:

Sa zicem doar: In bine! Nu cred ca mai are rost sa-ti explic de ce fiindca este evident. Si totusi...pana sa ajungi acolo s-ar putea sa fie un calvar, iadul pe pamant (hai nici chiar asa, dar ai prins ideea) Vei avea "ispite" la fiecare colt si la fiecare prieten vei gasi un "fum" si o sticla pregatita. Deci nu-mi place sa "spulber vise", dar nu te astepta ca drumul spre "fericire" sa fie asa de simplu!