| Iepurash_1973 a întrebat:

De la un timp am dureri foarte dese si puternice de cap care duc uneori si la ameteala. ma doare cel mai mult prin zona tamplelor. Ce as putea face sad am dureri cam in fiecare zi.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| trixie13 a răspuns:

Citeste pe http://unsolvedmysteries13.blogspot.com/ la sinuzita sau migrena:)relaxeaza'te.Nu te mai stresa, uita de toate grijile:*gandeste pozitic. FUnda?

10 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Durerile de cap persistente pot fi cauza unei anemii, asa ca te sfatuiesc sa mergi la medicul de familie pentru analize. Sanatate!

| fabiola a răspuns:

Durerile de cap ascund in spatele lor, cel putin una din aproape 100 de boli.Este bine ca inainte de a merge la medic sa iti notezi undeva : cand apar durerile,cand sunt mai persistente, daca cedeaza la analgezice, etc.

| darrio2007 a răspuns:

Ti-ai controlat tensiunea arteriala? Trebuie sa mergi la un medic.El poate sti mai bine ce ai.

| kleorys a răspuns:

Ceau se poate ca ai sinuzita si eu am avut si am avut aceeasi simptome dureri foarte foarte tari de cap! Incearca sa ti iei cateva boabe de paracetamol sinus sau solpadeine si vezi dupa aceea cum te simti. Mie mi a trecut happy

| summertime a răspuns:

Cel mai bine, du-te la un doctor!

| semix a răspuns:

Salut. ai migrene(daca esti foarte tanar nu e cazul) -> nu dormi destul, stres etc... in cel mai rau caz ai o infectie, tumoare=> incearca sa mergi la doctor. bafta big grin

| didixdsgregtrh a răspuns:

Eu zic sa te duci la un control la doctor. poate ai nevoie de ochelari.si eu am patit la fel! baftahappy

| scumpica_3107 a răspuns:

Am avut si eu ceva de genu la mine era din cauza ca aveam nevoie de magneziu si calciu 3d

| EroR a răspuns:

Poi... cand am fost in spital internat am avut o fata care avea aceleasi sintomeca ale tale cand venea doctorul in conatrol am auzit o discutie ca ii lipseste calciul. Iti zic ce am auzit dar pentru a fi sigura consulta un medic e mai bine.

| deea_8616 a răspuns:

Si eu am avut astfel de problemewinking dar eu am avut probleme cu ochi si pana nu am fost la oftalmolog nu am stiut de aceste probleme

sunt de parere ca ar trebui sa te duci la la medicul tau de familie si sa ii spui de dureri si de ameteli si iti poate da o trimitere la oftalmolog