| anonim_4396 a întrebat:

De la un timp nu prea mai am pofta de mancare, si atunci cand mananc nu pot manca foarte mult ca ma simt prea plin... De ex: azi am venit de la scoala si am mancat jumate de felie mica de placinta, si imediat am simtit ca "explodez", desi nu am mancat de aseara nimic. De ce oare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| AlexRv a răspuns:

Bună!

Vezi tu, de cele mai multe ori influența ambientală, gândurile, problemele, frământările ne taie tot apetitul. Gandeste-te bine dacă ai pățit ceva în ultima vreme care iți fură apetitul și somnul. Dacă nu, chiar iți recomand să consulți medicul de familie.

| anonim_4396 explică (pentru AlexRv):

Pai... s-au intamplat multe:/, am stat si doua zile fara sa mananc, n-aveam pofta, mai venea maicamea si mai baga ceva in mine cu fortalaughing dar de un timp sa simt mai slabit, adica mi-e rau mai mereu si ma simt frant tot timpul,. si oarecum stiu ca e din cauza ca nu mananc. dar acuma cand incerc sa mananc iau doua muscaturi din ceva si dupa ma simt plin si simt ca nu mai pot... ce sa fac?