| LoL a întrebat:

De o aprox. o saptamana simt un disconfort cand ma culc.Ma doare ceafa si ma tot foiesc.Nu pot dormi decat pe canapea care e mai tare.In timpul zilei cat stau in pat nu am nimic.Si astazi m-a apucat o durere de cap dar patrunzatoare si a tinut cam un minut.Si de multe ori daca las capu pe spate trosneste.Am ceva? Sau pur si simplu dorm mai bine pe canapealaughing?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Cel mai corect este să mergi până la medicul de familie pentru o tensiune arterială, o vizită la oftalmologie pentru tensiunea oculară, analize de sânge, etc.
Sănătate.
Pa, pa.

| mikaguapa a răspuns:

Lol buna... uite si eu patesc la fel...am fost la doctor si mi-a spus ca am scolioza idiopatica juvenila.de obicei asa avem cam toti.dar mai bine mergi la doctor durerile de ceafa sau spate nu sunt bune. poate ai spondiloza. sper ca te-am ajutat.dar mai bine te duci la dr.winking

| Anastasia4u a răspuns:

Pai, Incearca sa te odihnesti mai mult, daca te doare ceafa inseamna ca esti extenuata si nu ai dormit destul.