| anonim_4396 a întrebat:

Am o mare problema cu piciorul din pacate.Nu m-am lovi, nu am cazut n-am facut absolut nimic.Cand il intind la genunchi simt ca-mi trosneste.Am dat cu o crema si mi s-a inrosit foarte tare.In zona genunchiului este si umflat.Stiti de ce?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| MrAnderson a răspuns:

Salut, cred ca ai o intindere de ligament...
Pune gheata si...asteapta sa isi revina.
Dar daca situatia se agraveaza, mai bine mergi la un consult medical.

| Lixuu a răspuns:

Ai ligamentul intins! asa am patit si eu! incearca cu putina gheata. dar daca totusi nu merge. du-te la un doctor :* Speer sa te faci bine happy

| Neo12 a răspuns (pentru Lixuu):

De la ce s-a intins?

| Lixuu a răspuns (pentru Neo12):

Poate fi urmarea unei traume sau a unei activitati sportive...