| Safire17 a întrebat:

De pe la ora 16:00 acuz o durere suportabila de burta, jos si in ambele parti. Am o stare de somnolenta si cateodata ametesc. I-am spus asta si mamei si mi-a zis sa tin langa mine o sticla calda. Am tinut-o si parca nu ma mai durut deloc. Ma gandeam ca e posibil sa am iarasi menstruatie, cu toate ca prima data am avut pe 12 martie, apoi pe 8 aprilie si ma gandeam ca e prea repede. Voi ce credeti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Noi credem că trebuie să te vadă cel puțin medicul de familie!
Sănătate.
Pa, pa.

Abh
| Abh a răspuns:

Poate fi o apendicita, du-te la un medic.

| micurutza2005 a răspuns:

Ti-am mai zis ca nu e bine sa stai cu durerile astea abdominale indiferent de zona unde se manifesta, abdomenul inferior sau superior, tot durere este si la varsta ta nu e normal sa le ai, despre menstruatie am zis ca se incadreaza intre 21-35de zile perioada in care trebuie sa iti vina incepand cu prima zi cand iti vine numeri zilele pana cand iti vine iar si daca te incadrezi intre 21-35 e normal sa iti vina chiar daca e mai repede sau mai tarziu decat data trecuta, important e sa nu iti vina mai repede de 21 de zile sau mai tarziu de 35de zile ca atunci e o problema endocrinologica o dereglare a functiilor ovarelor, iar daca te mai dor putin cam pe la jumatatea perioadei inseamna ca esti la ovulatie si atunci mai dor usor cateodata, dar daca persista durerea mai mult de 2zile inseamna ca nu e ceva in regula cu abdomenul tau si trebuie sa mergi odata la medic ca nu are rost sa ne tot intrebi pe noi ce sa faci si problema ramane nerezolvata de fapt pentru ca nu mergi la medic noi nu putem sa iti dam tratamente in locul medicului pentru ca nu stim exact ce e ci doar presupunem ce ar putea fi asa ca mergi odata la un medic competent pana nu o sa ai alte complicatii mai tarziu, totusi esti fata si poate ai vrea sa ai si copii la un moment dat in viata iar daca nu ai grija inca de pe acum de ovarele tale sau sanatatea ta s-ar putea sa ai probleme mai serioase mai tarziu.

| AlinaaAli a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa mergi la medic, nu sunt normale aceste dureri, mai ales ca nici nu esti la ciclu inca.
Daca sunt urgente la tine in oras, fa o vizita, daca nu, asteapta pana maine cand poti sa mergi la medicul de familiewinking
Si incearca sa bei ceva ceaiuri cat de caldute, poate esti racita la ovare.
Pentru durerea de burta, cum ai tu, ar mai fi Indometacin supozitoare big grin de la ala iti trece destul de repedewinking
Multa sanatate

| afrodita3333 a răspuns:

Probabil ai racit la ovare.Fa un dusi fierbinte si bagate in patura.

| NonEinstein a răspuns:

Sticla cu apa este un remediu bun pentru o durere de stomac, eventual si un ceai de menta si odihna.Da sper ca sti unde iti este burta, ma refer sa nu fie in zona abdomenului ca atunci poate sa fie o durere abdominala si trebuie sa mergi la urgenta.

| Vreoproblema a răspuns:

Depinde.dc esti la inceput este dereglat deci poate veni oricand. dupa o vreme ti se va regle si o sa ti vina in fiecare luna.