| Gfts a întrebat:

De trei zile ma dor ovarele si cred ca am racit. Mi-am bagat supozitoare diclofenac dar durerea nu trece (tin sa precizez ca nu e foarte puternica durerea dar e deranjanta). Maine plec la mare si mi-e frica sa nu-mi vina menstruatia fix maine (nu e regulata, am 15 ani si teoretic ar trebui sa-mi vina luna asta pe 29).
Intrebarea mea este, ovarele ma dor ca am racit sau ca trebuie sa-mi vina menstruatia? Si daca am racit ce sa fac sa nu ma mai doara?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Roxana19928 a răspuns:

Te dor poate din cauza ovulatiei, unele fete resimt cand ovarul ovuleaza, adica scoate un mic ouț din el, lunar, sau poate te doare din cauza ca iti vine ciclul mai devreme, pentru ca ai zis ca nu este regulat, ceea ce e Normal la varsta ta

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi la doctor el te va consulta, degeaba ne intrebi pe noi, nu stie nimeni cauza durerilor nici tu nu o stii.

| Donsavas a răspuns:

Mergi la un ginecolog de urgenta! Ii explici situația si il rogi sa ti dea ceva care sa ti întârzie ciclul si pastile anti durere. Mergi la urgenta!

| IRINACRETU a răspuns:

Bună ziua, numele meu este Irina și vă cer permisiunea de a fi contactat de reprezentantul companiei producătoare a [nume produs] medicamentului Diclofenac, Terapia. Compania are obligația de a colecta date legate de siguranța tuturor produselor comercializate, în interesul pacienților care le utilizează. În cazul în care sunteți de acord, vă rugăm să transmiteți aici sau pe adresa office@sigurantapacientului.ro datele dumneavoastră de contact (adresa de email). Acestea vor rămâne confidențiale și nu vor fi folosite decât în scopul declarat mai sus.

| IRINACRETU a răspuns:

Numele meu este Irina și vă cer permisiunea de a fi contactat de reprezentantul companiei producătoare a [nume produs] medicamentului Diclofenac, Terapia. Compania are obligația de a colecta date legate de siguranța tuturor produselor comercializate, în interesul pacienților care le utilizează. În cazul în care sunteți de acord, vă rugăm să transmiteți aici sau pe adresa office@sigurantapacientului.ro datele dumneavoastră de contact (adresa de email). Acestea vor rămâne confidențiale și nu vor fi folosite decât în scopul declarat mai sus.

| IRINACRETU a răspuns:

Vă cer permisiunea de a fi contactat de reprezentantul companiei producătoare a [nume produs] medicamentului Diclofenac, Terapia. Compania are obligația de a colecta date legate de siguranța tuturor produselor comercializate, în interesul pacienților care le utilizează. În cazul în care sunteți de acord, vă rugăm să transmiteți aici sau pe adresa office@sigurantapacientului.ro datele dumneavoastră de contact (adresa de email). Acestea vor rămâne confidențiale și nu vor fi folosite decât în scopul declarat mai sus.