Întrebare recomandată | g2012 a întrebat:

am si eu o intrebare poate si voi v-ati confruntat cu o astfel de problema! De ce nu pot sa dorm? de aproape 2 luni nu mai pot sa dorm adica adorm tot timpu dupa ora 12 cand trebuie sa ma duc la servici ma trezesc inaintea ceasului la ora 5 cand nu ma trezesc la 7! pana sa apara aceasta problema dormeam de la ora 10 pana la 9 dimineata si pe timpul zilei mai furam o ora sau 2 de somn! Nu beau cafea sau altele mai multe ca de obicei adica 1-2 cappucino de la aparatul ala de il gasesti pe toate strazile sau la plic! A! DE PRECIZAT NU MA SIMT NICI OBOSITA SI PE TIMPUL NOPTII MA TREZESC FOARTE DES!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Cat a răspuns:

Probleme pe care le mentionezi tu deschid cateva piste: te poti confrunta cu niste probleme de natura medicala sau ai in prezent niste probleme care te macina.
Cel mai intelept lucru pe care il poti face pentru tine acum e sa faci o vizita la medicul de familie si apoi la un psihoterapeut. Exista numeroase tipuri de terapie care ataca asemenea indicii ale unei probleme precum tiparele somnului deranjate.
Din discutiile cu alti prieteni care s-au confruntat cu probleme ca a ta, cata vreme nu si-au rezolvat problemele interioare, nici medicamentele sau calmantele nu au avut efect.

1 răspuns:
| michelia a răspuns:

Ori esti stresata, te macina o problema in subconstient, ori ai probleme cu glanda tiroida.