| Adriana294 a întrebat:

Buna de vreo 2 zile am o durere insuportabila in buric ce poate fi un sfat va rog

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Paraziti Intestinali (viermi intestinali).

| Adriana294 explică (pentru Violleta2022):

Da la paraziti intestinali poti fi constipat

| ALGator a răspuns:

Eventual apendicita. E de mers imediat la doctor ca sa excluzi bănuielile.

| Adriana294 explică (pentru ALGator):

Multumesc o sa merg la medic ca alta solutie nu am

| tehno125482 a răspuns:

Du-te la medic!

| user123654 a răspuns:

Dacă ai stat cu durerea asta două zile, înseamnă că nu e atât de insuportabil pe cât te plângi. Dacă era atât de insuportabilă, chemai salvarea. În cazul tău, du-te la medicul de familie.

| Sara_Kallab_1982 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa te consulti cu un medic si cat mai repede, fiimdca nu se poate stii ce se intampla ai putea avea o infectie, dar cum am zis cel mai bine e sa consulti medicul