| Gheorghe_Costel_1969 a întrebat:

Am fost diagnosticat cu Pneumonie Incipienta.Am facut 14 injectii Oframax.In perioada tratamentului am stat in casa.Nici o schimbare... Dupa 3 zile am inceput un tratament cu pastilele Unasyn.In perioada acestui tratament am iesit afara. Dupa 4 zile nu s-a schimbat nimic.Aceleasi simptome.(dureri peptorale).
Ce pot sa fac sa tratez aceasta pneumonie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| nico097 a răspuns:

Hmm.Pai mergi la alt doctor, ciudat eu pentru o pneumonie am facut injectii gentamicina.Mergi la alt doctor sigur iti va da altceva.Multa sanatate.

| crazypop a răspuns:

Crede ca te vei face bine, roaga-te la Dumnezeu sa iti dea putere sa te faci bine, sa te indrume la cei mai buni doctori si sa te ajute sa iei exact ce ai tu nevoie, in primul rand spuneti in fiecare zi dimineata seara cand crezi tu, ca te simti din ce in ce mai bine si ca durerea ti-a trecut, ai sa vezi ca intr-o perioada de timp te vei simti mult mai bine, doar crede ca te vei face bine si sanatos!
Multă sănătate şi insănătoşire cât mai rapidă îţi doresc, să ai o zi minunată!

Răspuns utilizator avertizat