| Njb8hx8hfw a întrebat:

Buna deci am o alunita pe degetul 4 de la mana stanga într-o parte este de 1 sau 2 milimetri daca nu de 3 si eu vreau sa scap de ea că înebunesc da chestia e ca ai mei nu vor sa ma duca la doctor si vreau sa încerc ceva natural sa-mi pun usturoi într-un bandaj si sa-mi pun pe alunita ca cică merge dar mi-e frica sa nu fac cancer voi ce ziceți?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"usturoi într-un bandaj si sa-mi pun pe alunita"
pune usturoiul - dacă nu incerci nu știi

"mi-e frica sa nu fac cancer voi ce ziceți?" - noi zicem: fă-ți analize, nu ne dăm cu presupusul

| Njb8hx8hfw explică (pentru sierra1):

Aaaa okk mersi mult dar nu m-a ajutat cu absolut nimic raspunsul tau happy

| sierra1 a răspuns (pentru Njb8hx8hfw):

~mi-e frica sa nu fac cancer voi ce ziceți?~

cred că n-ai priceput: fă-ți analizele și spune-ne rezultatul apoi iți zicem dacă e sau nu ce te bântuie pe tine. Repet - NU ne dăm cu presupulul

| Njb8hx8hfw explică (pentru sierra1):

La ce sa-mi fac analize la alunita sa vad daca e canceroasa sau la ce?

| sierra1 a răspuns (pentru Njb8hx8hfw):

~ o alunita pe degetul 4 de la mana ~