| Hfhdjdndndn a întrebat:

Buna, deci de 5 zile ma cam deranja in partea dreapta, mi se umfla foarte mult pe partea aceea ma simteam balonata, am fost aseara la spital crezand ca e apendicită, mi-a facut analize la sange si mi-a spus ca leucocitele sunt ok si ca nu este.Mi-a zis sa imi fac o ecografie abdomimala la privat, am maine programare.Chestia este ca pe mine a inceput sa ma usture acolo, infecție urinară mi-a spus ca nu e. Este vreo sansa totuși sa fie apendicită? Eu sufar si de colon iritabil, se poate sa ma usture de la el? Plus ca am o umflătură sub coasta care apare si dispare

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca ti s-a spus ca nu-i apendicita de catre un medic de la spital, tu vii pe un forum online, unde nu sunt medici, sa ne intrebi pe noi?

| sierra1 a răspuns:

"imi fac o ecografie abdomimala ...Este vreo sansa totuși sa fie apendicită "

eu zic să nu dăm noi cu zarul și să lași medicul să-ți spună mâine, exact, ce e și ce nu. Baftă!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Unde, în ce loc al abdomenului te ustură?

| Hfhdjdndndn explică:

Bun am fost la ecografie mi-a spus ca e colon iritabil si de aseara a inceput sa ma doara foarte rau in jurul buricului nici nu pot sa ating zona! Sunt foarte speriata