| Andreea_1452 a întrebat:

Deci, mai demult, simteam o presiune in urechea dreapta, parca o durere in interiorul urechii, dar suportabila. Am fost la ORL, iar doctorul mi-a spus ca am sinuzita pe partea dreapta a narii., in fine, ciudata chestie. Si mi-a recomandat niste picaturi care au avut efect... un timp. Dar, in ultima vreme, aceeasi problema, am luat de la inceput tratamentul, si nimic. Si totusi, imi este foarte frica, si nu stiu ce sa fac. Vreau sa ma ajutati.va rog frumos.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Du-te la un alt medic ORL-ist care sa-ti trateze rinosinuzita --- odata tratata, va disparea si senzatia de presiune in ureche. Pana ajungi la medic, incearca sa dormi pe mai multe perne decat de obicei pentru ca, secretiile datorate sinusurilor inflamate sa nu blocheze /preseze asupra trompei lui Eustachio( de aceea ai senzatie de presiune in ureche!)