| GemPanda a întrebat:

Dentistul mi-a spus ca va trebui sa-mi pun aparat dentar fix si sus si jos... ce imi puteti spune despre el, gen pret, ce imi va face, va durea?

Merci, Mirunabig grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| blackbutterfly_6676 a răspuns:

Pret:eu am dat 1600 lei pentru aman2. cand ti`l pune o sa-ti puna o treaba un pic dureroasa in gura ca sa iti tina gura deschisa, iti lipeste brechetii (patratelele) cu un fel de gel si apoi iti baga o lumina albastra ciudata pe ellaughing) de durut doare cand ti`l pune in prima saptamana si de fiecare data cand iti schimba elasticele(la mine este o data pe luna). faza tare e ca poti schimba culorile:p. eu nu am avut probleme cu vorbitul (cel putin asa credhee hee)

4 răspunsuri:
| ZEU93 a răspuns:

Orice aparat dentar creeaza discomfort la inceput si putina durere (iti impinge dintii) dar te obisnuiesti dupa 2-3 zile iar dupa un an un an jumate o sa ai dintii perfecti big grin Bafta

| misu a răspuns:

Pretul variaza f. mult dar de durut nu doare

| mateia a răspuns:

Uite, ai aici o lista de preturi pentru toate felurile de aparate dentare existente pe piata. http://www.imperialdent.ro/ortodontie_stomatologie-60.html
Iar daca esti din Bucuresti, sa stii ca au niste medici supercalificati si se poarta foarte frumos cu pacientii

| Bogdanux a răspuns:

Pai...in prima saptamana te vor durea dintii si nu vei putea manca cam nimic.La aparatul dentar fix ai grija sa nu dezlipesti "patratelele" ce vor fi lipite pe dintii tai, ca altfel te duci iar la doctor.Pretul poate varia in functie de dantura fiecaruia (eu am dat 1400 de ron pe el acum 2 ani si ceva).

Aa, inca ceva. e posibil ca dupa ce iti pui aparatul sa vorbesti putin ciudat laughing