| SamsungElectronics a întrebat:

Bună dimineața.

Acum 3 ani am avut varicela și vineri am stat în contact cu o persoana care are varicela, nu am știut că are numai după ce mi-a zis un pieten care are varicela.

Mai pot avea varicela din nou?

Sunt speriat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ai imunitate dobândită

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu.

| Lioana a răspuns:

Dupa ce faci boala ai imunitate. Nu o mai faci.

| carevaescu a răspuns:

Da, dar șansele sunt extrem de mici.

| Adelina4679 a răspuns:

Sunt șanse foarte mici.