| GabriielCatalin a întrebat:

Bună dimineața. Am si eu o problema, de ceva timp mă ține o durere in partea dreaptă a spatelui fix sub primele coaste, nu știu ce ar putea fi in general mă doare cand mă întind sau cand stau um timp aplecat și cand mă ridic mă ia durerea. Nu este o durere insuportabilă este o durere suportabilă dar ma face să mă gandesc că am ceva nasol. Vă rog să mă ajutați.Mulțumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ce e aia nasol? Adică o boală gravă.
Și sub primele coaste, în zona spatelui sunt nervi care ies din șira spinării și mușchi care susțin spatele. Dacă te doare la schimbarea poziției, în zona spatelui dar nu în interiorul corpului, este supărat unul din acei nervi din acea zonă, unul din acei mușchi. Deci nu este nimic nasol, adică cu nas mare, că asta înseamnă nasol.

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Mai poate fi nevralgie intercostală, și se manifestă exact pe acolo sub ultima coastă.

| Andreeush a răspuns:

Du-te la medicul de familie.

| alina2k18 a răspuns:

Faci miscare suficienta sau esti sedentar?
Adopta un stil activ si vezi daca mai ai dureri.

| Bizon95 a răspuns:

Foarte probabil ca ai pietre la bila(fiere)
dar pot fi si alte probleme destul de naspa

asa ca MERGI LA DOCTOR, E CEA MAI BUNA SOLUTIE!

| adryang78 a răspuns:

Mergi urgent și fă-ți o radiografie.