| anonim_4396 a întrebat:

Bună dimineața, aseară m-am pus in pat. Toate bune si frumoase, la un moment dat nu ma mai puteam misca. Eram cj ochii deschisi dar nj puteam sa ma misc. Auzeam cum îmi bate tare inima si nu ma puteam misca. Am luat repede un medicament de inima (mi-a recomandat medicul camd îmi bate tare inima). Am reusit sa ma misc dar eram speriată. Am fost la medicul neurolog dar sunt bine. Mi-am facut toate analizele, la inimă, la cap toate mi-au iesit bune. Medicamentele de inima mi le-a dat medicul deoarece am palpitatii la inimă. In rest sunt bine. Merg la psiholog deoarece am lesinat cu o lună in urma si se pare ca fac atacuri de panică. Oricum nu inteleg ce mi s-a întâmplat. Îmi venea sa plâng. Nu ma puteam misca deloc doar ochii...
Mulțumesc. O zi frumoasă!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| pisoias a răspuns:

Probabil ca a fost tot un atac de panica.Dar mai bine. ii povestesti psihologului.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce ti s-a intamplat tie este un fenomen care se poate intampla oricui. si eu am trecut prin asta o data. citeste mai multe aici http://scientia.ro/......-somn.html

| Iunix a răspuns:

Te-ai pus în pat și ai rămas paralizată? sau te-ai trezit din somn și erai paralizată?

| Iunix a răspuns:

Dacă te-ai trezit din somn și erai paralizată iată câteva explicații : https://www.youtube.com/watch?v=e3QzOR21jPU ( chestiile cu demonii etc. sunt ficțiune, asta credeau cei din trecut, când știința era de abia la început )

https://www.youtube.com/watch?v=V6um61lEQFo

Din nou, chestiile cu demonii, entitățile malefice etc. sunt false, cei ce experimentează paralizia în somn având uneori halucinații. Explicațiile mai științifice le găsești la începutul videoclipurilor.

| Kingsley a răspuns:

Cumva ai avut si halucinatii?