| Crisstinayy12 a întrebat:

Dimineata dupa ce dorm mai mult ma trezesc slaba, cu 1kg, 1, 5 in minus, si chiar se vede. Si dupa ce iau micul dejun ma ingras la loc foarte repede si nu se mai vede nimic.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Si noaptea transpira corpul, deci scade in greutate.
Cand te usurezi la toaleta, iarasi scade greutatea.
Insa, cand mananci si bei, atnci greutatea creste.

Este un mecanism simplu a corpului, care conduce la fluctuatiile de greutate.

| Violleta2022 a răspuns:

Da, tuturor ni se intampla, in special dupa ce merge dimineata la wc laughing si scapam de jumatate sau 1 kg de fecale, fiind in functie de cat mancam cu 1 zi inainte.

| Sn4k3 a răspuns:

Pai e logic. Cat dormi nu mananci/bei nimic, asa ca o sa cantaresti mai putin cand te trezesti, mai ales daca dormi mult.

| gemeni6226 a răspuns:

La mine e la fel.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Dimineața suntem flamanzi si deshidratați. Acesta este motivul pentru care "am slăbit" peste noapte. După ce luam micul dejun si consumam apa, firește ca vom cântării in plus cu atât cat am consumat.

| WhiteLife a răspuns:

E normal sa cântărești mai puțin dimineața.

| Andra9pk a răspuns:

Eu cred ca e vorba de balonare laughing asa pateam si eu. dimineata cand ma trezeam nu aveam pic de burtica.iar dupa ce mancam ma balonam grav si simteam ca si cum m-as ingrasa brusc laughing