| Dwe_Cristina_2001 a întrebat:

Buna dimineata.
Ieri am avut un act sexual cu soțul meu si într-un moment dat simt ca ma doare ..Am mai incercat de 2 ori si nu putea să intre de parcă era ceva înăuntru în vagin si nu îi permitea, am renuntat. Dupa m-am ridicat si m-a luat o durere de nu puteam să stau ..Nu puteam să merg ..Am incercat sa merg încet la toaletă să fac treaba mica si nu reușeam de durere ..parcă durerea era de la anal ..toată noaptea am dormit oribil, nu puteam să mă mișc, am uitat să menționez faptul că ma durea si burta de jos, stanga, dreapta ..va rog spuneți-mi un raspuns urgent.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Floridori a răspuns:

"parcă durerea era de la anal"

Durerea parea ca iradiaza in acea zona sau chiar ati facut sex anal si ulterior a aparut aceasta problema?

| Dwe_Cristina_2001 explică (pentru Floridori):

Părea că iradiază...

| Floridori a răspuns (pentru Dwe_Cristina_2001):

Daca durerea si senzatia persista si astazi, ar fi mai mult decat indicat sa te prezinti la serviciul de urgente.Ar putea fi orice de la un prolaps, la o forma de vaginism sau vulvodinia, inclusiv cauzate initial de probleme ale tractului urinar, BTS, un cervix cu probleme sau chiar alergie.

Daca totul a revenit la normal, fa-ti cat mai curand o programare la medic.Cauzele pot fi multiple si numai in urma unei consultatii si a unor analize se poate da un diagnostic si un eventual tratament.

Singura cale este sa mergi la medic, ori la urgente, ori sa faci programare la medicul tau.

Multa sanatate!

| Dwe_Cristina_2001 explică (pentru Floridori):

Am avut o mica durere de dimineață.dar acum numai simt nimic.

| Dwe_Cristina_2001 explică (pentru Floridori):

Multumesc mult.