| anonim_4396 a întrebat:

Buna dimineața. M am trezit de dimineața cu înțepături puternice la inima. Nu puteam respira normal. Am stat cam 5 min așa. Făcându-mi masaj pe zona aceea si după am tras aer in piept mai tare și am simțit "ca mi-a trosnit ceva " acolo. Și in acel moment m-a lăsat durerea. Acum respir puțin mai greu și ma doare mâna stânga. Țin sa precizez ca am prolaps de valva mitrală, și de joi iau meloxicam (am avut dureri îngrozitoare de cap și spate).
Ce credeți ca ar putea fi? Îmi este frica de atacul de cord...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Luizaaa a răspuns:

Mergi la medic, nu te juca cu asa ceva. Nu te speria, dar poate fi si atac de cord, insa doar daca ai o varsta inaintata.Deci mergi la un medic! Sanatate!

| Alecsandra27 a răspuns (pentru Luizaaa):

Am 21 de ani. am fost in Decembrie la cardiolog și mi-a dat calciu sandoz si aspcardin 5 zile in perioada menstruației. Ma gândeam sa iau un aspacardin chiar daca nu sunt in perioada aceea. Poate ma ajuta cu ceva.