| Alinush1993 a întrebat:

Buna ziua tpu.Azi dimineata in pat m-am trezit cu o durere groaznica de spate in momentul in care inspiram are (la expirare si sau in cazul in care nu respir durerea este inexistenta) iar aceasta durere apare cand stau intr-o anumita pozitie si este localizata in zona plamanilor.Care este cauza? M-a tras curentul? Am momente cand respir adanc iar durerea nu este prezenta deloc insa daca stau intr-o pozitie aiurea durerea apare si cand respir incet si ma doare groaznic in zona de spate si in piept insa pe o arie mai mica.Ce poate fi? M-a tras curentul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| mdany a răspuns:

Poate fi salteaua de vina, pozitia incorecta in timpul somnului, etc.Cel mai bine ar fi sa mergi sa iti faci o radiografie + un consult medical de specialitate daca lucrurile persista si nu trec de la sine in 2-3 zile.

| LaLaura a răspuns:

Daca te duci la medicul tau de familie, si ii relatezi ce si cand si cum te doare, o sa vezi ca o sa primesti raspunsul exact.

| Teardrop a răspuns:

Nu crezi că-i mai normal să întrebi un medic?