| anonim_4396 a întrebat:

Buna dimineata! probleme plamani? cand incept sa fac alerg sa fac efort simt o durere in zona pieptului si in spate prin zona plamanilor, si tuse de 2 luni care nici nu se cronicizeaza si nici n utrece va rog raspundeti, si apropo seara cand respiram simteam o durere mica in partea dreapta mai jos pe la mijloc ce poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Crucified a răspuns:

Asa am avut si eu, nu stiu sigur ce e dar cred ca e raceala la plamani.

http://www.sfatulmedicului.ro/arhiva_medicala/durere-la-plamani

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am fost si a zis ca nu se aude nimica la stetoscop, si a zis cand am timp sa fac o radiografie si o sa fac in curand

| Apocaliptic a răspuns:

Buna.
Am avut si eu exact aceleasi simptome si cand m-am dus sa un doctor mi-a spus ca am un INCEPUT de pneumonie.
Este rau daca nu te duci mai devreme la doctor.

Cele mai comune simptome sunt:
- febra
- frisoane ce tin o perioada mai lunga de timp, sau chiar un frison unic ce poate dura chiar si jumatate de ora;
- un "jungi" puternic in spate, simptom caracteristic pneumoniei;
- tuse;
- respiratie insotita de suieraturi;
- dureri toracice;
- oboseala marcata;
- pierderea apetitului.

http://www.divahair.ro/......_tratament

Funda?