| anonim_4396 a întrebat:

Cand incept sa alerg simt o duere in zona pieptului si prin spate sub plamani sa zic sau chiar plamani si am o tuse de luni, durerile au aparut de cateva zile sunt probleme cu plamani? uneroi simt durerile si mai jos pe la rinichi, prin fata sub piept? poate sa ma ceva si la rinichi plamani, ficat? sau o singura boala sa dea rurerile astea mie foarte frica, sa fie leucemie ca am durerile astea|? ieri nu prea ma mai durut dar am luat 5 zile fluimucil si tusa nu a disparut este la fel, poate fi de la plamani? daca este de la plamani de ce simt dureri mici si mai jos pe la rinichi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| 0rlando a răspuns:

Vezi că ai pneumonie! Mergi la medicul de familie, sau la o policlinică și fă-ți o radiografie.

| mennenspeed a răspuns:

Si eu am racit la rinichi, si tot spatele m-a durut si uneori ma impungeau rinichii, dar am fost la un medi si in timp de 1 an m-a vindecat si sunt APT! sper sa nu fie Nefrita( cum am avut eu ) Doamne ajuta!

| Z3r0 a răspuns:

Daca ai stat undeva in pielea-goala(la spate) si ai baut rece si ai transpirat inseamna ca te-ai imbolnavit sau poate te-a lovit cineva... daca cineva te loveste-n spate te doare si pieptul i-ati niste crema de uns pe spate+piept