| BarbieDeliSs a întrebat:

Buna dimineata TPU kiss . Acum doua luni am facut analizele obligatorii la medicul de familie, nu au iesit prea bine , ( Fiere Lenesa) sad De cateva saptamani ma doare foarte rau in partea stanga si dreapta a abdomenului , am stari de voma + am burtica tare la palpare , de parca as avea 2 3 mingiute in burtica . Am evitat sa merg la medic crezand ca imi va trece . Nici nu prea am timp sad Am apelat la site-ul acesta pentru a va auzi si dvs. parerile . Multumesc kiss

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| greenmoon a răspuns:

BarbieDeliSs are fiere lenesa. Uf, uf.
Poate fi sindrom dispeptic. Fara consult, putem trancani noi mult si bine. Decat sa te plangi, cheama un doctor la domiciliu, sau mergi la el (exista maxi-taxi). Pana atunci, bea multe ceaiuri, mananca branza de vaca, paine prajita si stai la caldura. Poti lua Dicarbocalm si carbune medicinal pana la prescrierea medicului. Se va agrava de nu rezolvi. Si nu uita. Fara,, nu am timp", sanatatea ta trebuie sa primeze.

| SarahMaria a răspuns:

Cel mai bine este sa mergi la un medic internist! Si neaparat sa faci un eco! Trebuie sa iti faci timp sa mergi la medic, cu regim si medicamente sigur iti va trece! Multa sanatate!