| VivianneNicole3 a întrebat:

Bună dimineaţa, TPU!

Am o mică - mare problemă şi nu ştiu dacă e de sănătate sau pur şi simplu de moment. Eu în general am stare de vomă în momentul când manânc ouă prăjite. Azi dimineaţă am luat micul dejun la McDonald's şi am simţit imediat efectul de vomă. Era ceva meniu cu omletă big grin. Am mers la mami la spital, mi-a făcut o consultaţie şi m-a trimis acasă. Mâine o să merg la nişte analize, dar dacă poate cineva să mă sfătuiască, vă rog s-o faceţi! Fără ironii. happy

Mulţumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| onasis1961 a răspuns:

Pare ca ai un inceput de gastrita.Mergi la medic si vezi ce zice, un mic tratament si trece! Multa sanatate!

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Poate fi vorba de o alergie la ouă, sau doar o intoleranţă la ouă prăjite...

Ar fi indicate şi niste teste alergologice!
Îi precizezi medicului specialist alergolog despre acest aspect ( legat de ouăle prăjite )...

Toate cele bune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca numai cand manaci oua patesti asta, e probabil ca stomacul tau e alergic la oua. Daca in schimb si de la alte alimente sau sucuri acidulate, acreli, ti se face rau, atunci probabil ai vreo gastrita. Dar...pana nu te duci sa vezi analizele...

| FabianelSHAF a răspuns:

Salut. Ai o problema cu o alergie la oua. Poti intreba medicul de familie sa vada ce medicamente iti trebuie pentru ati trece.

| Chittal a răspuns:

Salutare. Te sfatuiesc sa mananci natural pentru ca asta ajuta organismul.Pentu mai multe sfaturi te rog sa-mi spui grupa ta sanguina.