| crazyboy9616 a întrebat:

Buna dimineata TPU!
Am si eu o intrebare de sanatate catre voi.Pentru ca niciodata nu am avut problema cu inima, si ieri seara cand m-am culcat a inceput sa bata mai tare l-am simtit si in gat ritmul baterii, si nu am avut emotii, doar asa din senin. Vreau sa stiu daca asta e normala si daca ati avut si dumneavoastra asa ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| IPlankz a răspuns:

Oricand, daca vrei poti sa imi acorzi si o funda big grin

6 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Palpitații, datorate stresului, efortului intens, cafelei, cola, energizante, renunță la ele.
Data viitoare când mai simți așa i-a jumate de pastilă de propanolol

| Bluebutterfly80 a răspuns:

Consumi cafea, cola, energizante, tutun? ele ar putea fi o cauza!
nu ai nimic la inima, stai linistit!

| crazyboy9616 explică (pentru Bluebutterfly80):

Da consum cafea, dar ieri doar 1 cafea am baut si dimineata.

| Bluebutterfly80 a răspuns (pentru crazyboy9616):

Incearca sa o bei cat mai slaba sau combinata cu lapte! aceste stari pot proveni si de la stres, emotii, care nu au avut loc in trecutul apropiat, deci te pot afecta probleme din trecut! incearca sa gandesti pozitiv, nu te panica daca mai simti asa, muta-ti pozitia in pat cand simti ca incep bataile si inspira cat mai profund! eventual poti bea cu inghitituri mici o ceasca de apa rece in care ai dizolvat o lingura de zahar!
toti mai trecem prin asa ceva, dar la inima nu ai chiar nimic, stai linistit! happy

| IPlankz a răspuns:

Salut nu te ingrijora este ceva normal si eu am patit-o de 2-3 ori.M-am dus la doctor si mi-a zis ca stau foarte bine cu inima. Sper ca te-am ajutat.

| crazyboy9616 explică (pentru IPlankz):

Multumesc de rapsunsul tau rapid, dar este si cand ma inteapa la inima asta am uitat sa scriu si am doar 16 ani straight face

| IPlankz a răspuns (pentru crazyboy9616):

Oricand, daca vrei poti sa imi acorzi si o funda big grin