| r0xaa a întrebat:

din ce cauza apar vergeturile? am unele pe solduri insa am fost grasuta putin si am slabit astea mi se par ok insa acum cateva zile m am trezit cu 2 lini de vergeturi pe sani se vad decat daca te uiti atent dar nu inteleg din ce cauza pentru ca nu mi se pare ca as fi slabit sau ingrasatthinking ce credeti ca duce la aparitia lor? mersi funda:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| urbanmika a răspuns:

Buna Roxxa :* păi ce pot spune si eu am aceeasi neliniste cu vergeturile pe sâni si solduri eu am luat o crema maxim 25 euro din Italia pot spune ca este foarte buna trebuie sa te dai de 2 ori pe zi pe locurile unde ai vergeturi crema ajuta la regenerarea elasticităti pieli si impiedica aparitia lor eu una ma simt bine acum numai am nici o treaba. in Romania eu nu stiu prea multe creme. pentru vergeturi inca nu sa testa o crema care reduce aparitia lor happy cel putin pe sani am foarte multe maxim 2.3 saptamani. incearca sa mananci echilibrat poate fi si din cauza slabiri sau ingrasari bruste poate nu, ti dai seama pe moment dar apoi se observa happy Baafta :*

1 răspuns:
NOname
| NOname a răspuns:

Poate fi vorba şi despre o creştere bruscă (a sânilor în cazul tău).
Plus, anumite persoane sunt mai predispuse la apariţia vergeturilor, având pielea mai puţin elastică, mai uscată. Trebuie să te dai zilnic cu lapte/ulei de corp, ca să eviţi pe viitor astfel de situaţii.
Succes!