| iepflori a întrebat:

Buna din nou! Am auzit in afara de uleiul de ricin ca vitaminele ar fi principala sursa de crestere a parului.Eu folosesc ulei de ricin de 2 luni si 3 saptamani dar nu se vad rezultalte si m-am decis sa iau si niste vitamine. Mi'am luat un complex de 30 de vitamine si minerale esentiale si se numeste Optima forte.Contine si vitamina A, B, C, E din cate am auzit sunt cele care favorizeaza cresterea parului. Dar eu am deficit de vitamine si m-am decis sa iau acest complex, nu doar pe cele 4. Oare or sa ajute la crestera parului? Vreau sa imi creasca urgent deoarece am parul extrem de degradat si foarte scurt. Daca stiti va rog sa ma ajutati.Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| lovestoryofyou a răspuns:

Ok. e simplu am incerct si eu dar dureaza cam 1-2 saptamani ca sa se vada schimbarea dar pleeeeease funda
1. iei un bol
2. otet
3. un ou
4. maioneza

cum procedezi?
amesteci maioneza cu un ou (desigur il spargihee hee ) si otet apoi amsteci pana se face ca o pasta apoi iei cu degetul si dai pe varfurile parului sau la radacinaparului si freci putin si VUALA incearca asta timp de o saptamana in fiecare zi si gatatongue

1 răspuns:
| Oprișa_Natalia_1999 a răspuns:

Nu mai folosi atata ulei, chiar dacă acesta e bun la cresterea părului sau îl face să fie mai moale are si dezavantajul de a ȚajutaȚ parul sa se ingase mai repede. Daca chiar vrei sa iti creasca parul mai repede, tinel mai mult prins sau impletit deoarece evita frecarea acestuia care duce la deteriorarewinking. Stiu si eu am incercat :*