| Liiidiaaa a întrebat:

Buna TPU
Mi-a aparut maseaua de minteworried
de abia mi-a aparut un coltisor nu ma doare nimic dar mi-e frica de dentist >:-(||
cat de tare doare cand ti-o scoate debea am 11 aninail biting
tatalui meu i-a aparut de vreo 5-6 ori mamei mele deloc
CAT DE TARE DOARE? feeling beat up

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| LauraDulcik a răspuns:

Pai si eu am fost la dentist pentru acelasi lucru! Nu te doare aproape deloc, pentru ca te anesteziaza! Poate vei simti ceva dar cu cat stai mai linistit/a si mai calm/a cu atat se va termina mai repede si va fi totul ok! Bafta si mult curaj! Totul va fi bine! Tea asigur!

5 răspunsuri:
| CorneliaC a răspuns:

Da nu inteleg de ce ti-e frica de dentist?!

| Liviu4you a răspuns:

Ai 11 ani si "ti-a iesit" maseaua de minte? Tatalui tau i-a aparut de 5-6 ori?
Copile, maseaua de minte apare intre 17-21 de ani, si nu de "5-6" ori, ci fix de patru, pentru ca sunt 4 masele de acest gen. Asta daca nu faci parte din cei 20% carora nu o sa le creasca masea de minte.

| Liiidiaaa explică (pentru Liviu4you):

Daca nu sti numai raspunde prosti uitate tu pe net

| ioneladaiana a răspuns:

Daca ti se misca mai bine te duci si ti-o scoti fara frica..si eu am fost la dentist si tot asa ziceam ca imi este frica, dar m-a dat dentista cu un gel pe masea..si cand incerca sa mi-o traga tot ma durea si a zis daca ma risc sa-mi faca injectie, am zis ca da, nu am simtit absolul nimic, mi-a scos-o si dupa aia m-a intrebat daca ma doare..eu fricoasa cum eram am zis ca da...dar dentista mi-a zis.pai ti-am scos-o ce te mai doare, si am inceput sa rad, asa ca nu-ti fie frika.multi copii si oameni isi scot dintii, masele la dentist si nu au patit nimic.mult succes

| Florycik15 a răspuns:

Daca ti-o scosti singur normal ca te doarebatting eyelashes Dar la dentist nu te duci ca sa mori pe loc de durere laughing exista numeroase modalitati de a amortii gura si de a nu simtii absolut nimicwinking Asa ca nu-ti fie teama! tongue Nu a murit nimeni din cauza asta big grin