| Mario1994 a întrebat:

Bună domnișoarelor/doamnelor happy Ce folosiți pentru tenul uscat/deshidratat? Ați fost la dermatolog, v-a ajutat? Eu am această problemă. Nu am încredere în produse cosmetice. Fundă?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Nu doar un medic dermatolog poate da un răspuns. Pielea, în general, e hidratantă datorită sistemului circulator. O piele uscată la extremitățile corpului uman dovedește că undeva circulația sângelui e blocată, încetinită. Analize medicale, un alt stil de viață, alte obiceiuri alimentare, consum de ceaiuri pentru circulație, ceaiuri renale, ceaiuri pentru digestie, ar putea ajuta foarte mult.
De asemenea, există rețete de creme cosmetice care pot fi făcute în casă, din ingrediente naturale.
Soluții există, dar trebuie răbdare și voință!

| Donsavas a răspuns:

Creme cu vitaminele a, c si e

Răspuns utilizator avertizat
| BuBBlesykeSs a răspuns:

Păi te duci la farmacie si cumperi... daca n ai incredere nici in alea atunci da te cu crema nivea ca este foarte "grasa"

| Mario1994 explică (pentru BuBBlesykeSs):

Nivea. Bună glumă. Ce răspuns sec.

| BuBBlesykeSs a răspuns (pentru Mario1994):

Da ok scuza ma pe mine...O sa ti scriu roman acum sa te faci sa înțelegi

| Mario1994 explică (pentru BuBBlesykeSs):

Merg la farmacie aiurea si ma întreaba farmacista ce îmi doresc pentru tenul meu, crezi ca farmacistele sunt " minuni" sa te ajute? Nu, alea îți recomanda nu știu ce, o reclamă pentru bani și să se vândă.

| BuBBlesykeSs a răspuns (pentru Mario1994):

Eu de cate ori am fost si le am cerut o parere chiar m au ajutat si mi au recomandat un anumit produs pentru problema mea.
Uite si eu de ceva timp ma confrunt cu problemele de ten uscat pentru ca este si anotimpul ...este foarte rece afară si trebuie si el hidratat, cu o crema nivea din aia la cutie albastra sa stii ca, chiar ajuta cum hidratezi mâinile asa dai si pe fata...
Dacă problema e mai grava atunci du te la dermatolog

| Mario1994 explică (pentru BuBBlesykeSs):

Înțeleg happy Eu am mai fost la dermatolog de 5 ori și nu a fost niciun rezultat. Crede-mă.

| BuBBlesykeSs a răspuns (pentru Mario1994):

Schimba dermatologul mna ce sa mai zic laughing))

| Mario1994 explică (pentru BuBBlesykeSs):

Daaa. Sa schimb, tot acelasi lucru