| AlisaGabrielaaa91998 a întrebat:

Buna,dragilor.
Am o infecție destul de urâtă și dureroasă la picior mai precis,la unghie,mereu am mers la medic sa imi scot unghia dar tot se repeta istoria.
Ma doare extrem de rau,nu stiu sigur ce fel de ciuperca sau infecție e,oare exista niste creme,ceva?
Dacă merg la medic sa o scot nu cred ca rezolv nimic, adică o sa fie temporar.
Sfaturi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Tratament cu LAMISIL ( numai PASTILE, pe cale orala) fiindca este o bacterie urata acolo, care continua sa-ti faca rau.
Exista si tratament cu unguent cu lamisil, dar acela este frectie la picior de lemn, asadar cere medicului numai PASTILE cu LAMISIL.

Cunoasc situatia ta foarte bine, fiindca a fost suferinta sotului pentru multi ani, fiind operat de 2 ori, cu unghie scoasa samd
In final a luat Lamisil si uite, sunt 15 ani de atunci si unghia creste frumos iar picioarele nu-i mai miros deloc la transpiratie.
Sanatate multa!

2 răspunsuri:
| haileewatson a răspuns:

Mergi alt medic si cere o a doua opinie