| Cristina_4633 a întrebat:

dragilor! am si eu o problema, am tinut timp de 5 luni cura de slabire si am reusit sa dau jos 19 kg si de 3 luni nu am mai tinut asa strict si m-am ingrasat 4 kg. cum fac sa le dau jos, si sa nu mai am pofta de dulciuri? am uitat sa mentionez in 5 luni mancam doar odata p zi, fara paine, carne, prajeli, sucuri. doar legume, fructe, iaurt, cerale si peste

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
ÎNVAȚĂ să mănânci, să ai trei mese principale și două gustări, exerciții fizice zilnice pentru consumul energetic și hidratare.
Pa, pa.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU se ţin cure de slăbire ( mai ales cele stricte ) deoarece, după ce ai slăbit n kg, de obicei, le "pui" înapoi!

Trebuie să-ţi găseşti un ECHILIBRU în ceea ce priveşte dieta şi atunci te vei menţine la aceeaşi greutate.

Toate cele bune.

| Cosmin86 a răspuns:

In general curele de slabire sunt stupide, dar sa mananci o data pe zi trebuie sa nu gandesti efectiv.

pe tine chiar nu te duce capul DELOC?

| al3xander a răspuns:

Ce varsta, greutate si inaltime ai?

| al3xander a răspuns:

Pai ai o masa ideala, numai ai nevoie sa slabesti. iti recomand sa faci sport, mult sport. eu mananc dulciuri si fast-food dar ma plimb cu bicicleta prin munti si am 1, 81 si 63 kg. cea mai buna dieta este sportul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna draga Cristina. Daca odata ai reusit, nu vad de ce nu reusesti si de aceasta data tot cu acea cura de slabire.

| mOBSCENE a răspuns:

In locul tau as merge la un control, as face niste analize, o ecografie. Stomacul tau cred ca e cam varza, atata timp cat ai mancat doar o data pe zi. Nu e sanatos deloc, corpul tau are nevoie de MINIM 1000 de kcal/zi, si o anumita cantitate de nutrienti, pe care ii iei dintr-o alimentatie variata. Cu o singura masa pe zi nu poti satisface nici un sfert din nevoile corpului tau, avand in vedere ca ar trebui sa ai minim 3 mese pe zi :).
Ziceai ca mananci fara carne, pestele e tot carne. E cea mai mare prostie sa elimini carnea slaba (proteine importante!) din alimentatie. Puiul si curcanul sunt foarte bune! Ai grija sa nu faci o anemie de toata frumusetea.
Stiu ca din moment ce ai slabit cu dieta aia "minune", care e pericol pentru corpul tau (nu imi pot da seama cum ai reusit timp de 5 luni sa mananci o data pe zi :| ), nu o sa prea iei in seama sfatul meu, dar totusi, daca vrei sa slabesti intr-un mod sanatos, care sa nu iti afecteze activitatea organelor interne, vezi raspunsul meu de aici

http://www.tpu.ro/......i-cipsuri/

Bafta:)