| MayaAndreea a întrebat:

Buna dragilor!
Revin cu o intrebare noua, va rog frumos sa tratati cu seriozitate subiectul.
Am inceput sa imi fac multe griji din cauza carierei si a insuccesului in a gasi pe cineva potrivit mie.
Noaptea nu ma ia somnul si ma macina grijiile, ce as putea face?
Cum ma pot linistii din punct de vedere al relatiilor ca sa pot avea un somn odihnitor?
Am tot incercat diferite metode de a cunoaste persoane noi dar nu au functionat, efectiv am dat numai peste golani care nu isi doreau o relatie.
Ba mai mult am apelat si la cunostinte dar degeaba.
Mentionez ca nu sunt o persoana pretentioasa, dar nu stiu ce sa mai fac sa ma linistesc.
Majoritatea persoanelor de seama mea au pe cineva, eu am ramas ultima gasculita.
Vreau sustinerea voastra sa ma ajutati sa merg mai departe si sa am un somn odihnitor, orice sfat este bine venit.
Va multumesc frumos!
Va pup!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu tot respectul, dar cred ca problema este la tine. Cred ca esti prea pretentioasa si ai niste standarde nerealiste. Golanii aia despre care spui tu ca nu vor o relatie, mai mult ca sigur sunt genul ai de baieti frumosi si cu ceva bani. Aia iti ofera doar atentie sexuala, nu relatie / familie. Iti spun asta ca si eu am observat la munca, multe femei 30+ care se vaita de singurate, dar ca sinin cazul tau problema este la ele. Ele nu au un job grozav, dar potentialul partener ar trebui sa aiba, ele nu au masina dar baiatul ar trebui sa aiba, ele nu sunt fit sau ft frumoase dar potentialul partener trebuie sa fie inalt, fit si frumos. Sincer cred ca atitudinea asta nu vine la voi din rautate ci doar din prea mult consum de social media, va facut sa credeti ca realitatea este aia de acolo. Spre exemplu vezi baiatul care a postat aseara. Ii placea de o tipa, dar aceasta la refuzat pentru ca este chelner. In timp ce ea lucra la Vodafone pe 2000 ron si statea cu chirie. E lumea plina de baieti buni, doar ca nu indeplinesc satndardele voastre ridicicole. Zi frumoasa iti doresc.

| MayaAndreea explică (pentru anonim_4396):

Buna!
Nu m-ar deranja sa am iubit chelner sau sa lucreze la Vodafone.
Sanatos sa fie!

9 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Pai ar trebui sa gandesti ca si daca nu ai o relatie nu e nici o problema, viata merge inainte si cu si fara unu, ca nu e mare lucru, la inceput e bine, apoi nu prea, si asta ti-o va zice orice om mai in etate.

Pana nu realizezi asta, nu o sa ai un somn odihnitor.
Lasa-i dracu pe aia care au relatii, ce treaba ai tu cu ce au ei?
Vrei tu neaparat belele pe cap.

Daca o fi sa dai de cineva potrivit, vei da fara sa te gandesti, daca nu, aia e, cum ti-o fi soarta.

| anonim3248 a răspuns:

Aplici metoda oglinda.

| anonim3248 a răspuns:

Te uiți în oglindă și vezi cum arăți și cauți pe cineva care arată la fel ca tine.

| anonim3248 a răspuns:

Dacă vrei pe cineva cu care să fi mulți ani sau toată viața caută un bărbat să semene perfect cu tine.

| MayaAndreea explică (pentru anonim3248):

Usor de spus greu de gasit.
Unii sustin ca opusele se atrag.

Răspuns utilizator avertizat
| Smmo a răspuns:

Care este problema cu cariera ta? Ce te nemultumeste mai exact? Cati ani ai de te simti ramasa ultima fara barbat? De ce te-ar impiedica asta sa dormi noaptea? Iti lipseste atat de mult unul dupa care sa stai sa gatesti, sa speli, caruia sa-i rabzi diverse etc?
Nu ai nevoie sa fii intr-o relatie ca sa te simti ok cu tine, sa faci ce vrei, sa te plimbi in parc, sa iei vitamine si minerale din cand in cand si sa ai un somn odihnitor.