| Elenacomanici a întrebat:

Duminică trebuie să merg cu niște prieteni la piscină si zilele astea trebuie sa-mi vina menstruatia. Cum o pot face sa întârzie? Vreau metode naturale, nu pastile sau alte chestii.
Este o situație prea aiurea pentru ca deja am acceptat si nu pot da inapoi. Dacă aș putea să fac sa întârzie macar până luni.

Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Cel mai simplu:
Daca-ti vine mensa, atunci vorbesti cu una din femei mai in varsta si cu experienta, care te-au invitat.
Astfel ea te poate scuza in fata celorlalti si iti poate da indicatii pentru activitate alternativa.

| Adry05 a răspuns:

Am auzit recent de la cineva care lucrează în domeniu să bei tărie cu câteva zile înainte să-ți vină, câte puțin zilnic, coniac sau whiskey.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Spune le ca ai racit si gata, nu te duci, ce sa faci asta e viața, doar stiai dinainte ca o sa i ti vina menstruatia, nu este ceva nou, iar decît sa i ti dereglezi tot organismul pentru o prostie numită piscină nu merită, dar tu fă cum vrei.

| Donsavas a răspuns:

Vorbeste cu un ginecolog si vezi ce părere are de asta.

| JUNNKiE47 a răspuns:

Nu există soluție, nu îți compromite sănătatea, folosește tampoane.

| Lola200228 a răspuns:

Nu ai cum sa faci și nu ar fi sănătos sa îți faci menstruația sa întârzie. Te duci și stai numai cu picioarele in apa și poate nu o sa îți vina dacă nu ai simptomele premenstruale dureri de sâni, crampe etc.
Mai bine nu mergi la piscina decât sa îți strici sănătatea zic și eu.

| Elenacomanici explică (pentru Lola200228):

Mulțumesc. La asta m-am gândit si eu sa fac