| Allexxxxx0 a întrebat:

Buna seara, vreau sa ma angajez, zilele astea o sa merg la un interviu, întrebarea este dacă după 2-3 luni pot sa îmi cer aproximativ 1 săptămâna concediu, urmează sa vina niște neamuri pe care nu prea le vad mereu si ar fi important pentru mine, știe cineva de aici dacă as putea cere concediu după 2-3 luni lucrate?

Răspuns Câştigător
| dragodana a răspuns:

Salut!
Depinde de contractul colectiv și câte zile de concediu se aloca pentru o luna lucrată.
În principiu, ai avea dreptul la o săptămână de concediu după 3 luni lucrate.

1 răspuns:
| sammie a răspuns:

Mai bine te angajezi după ce vin acele rude pe la tine.