| anonime17 a întrebat:

Am 56 de kg si vreau sa slabesc macar pana la 50... Vreau metode naturale sau sfaturi nu vreau chestii gen medicamente. Ceva ce ati incercat voi sau prieteni de ai vostri si a functionat.In vreo 2 luni sa ajung la kg dorite.

Răspuns Câştigător
| oAndyy a răspuns:

Mananca mai sanatos:
salate
nu mai manca dupa ora 16 (daca nu poti sa rezisti mananca ceva usor)
sa nu mananci multe dulciuri
Fa sport:
acum nu cred ca o sa faci, deci singura solutie e sa nu mai mananci mult
ai putea face sport intr-o sala (probabil la scoala)
Funda?

2 răspunsuri:
| noi3 a răspuns:

Sportul iti va regla greutatea.

| Wanna_1916 a răspuns:

Buna! Sunt cateva alimente pe care le poti manca normal fara sa tii o dieta anume sau sa le mananci strict.Ele ajuta la pierderea unor kg in plus.
1. Ouale-recomamndate la micul dejun
2.salata
3.ceaiul verde( pe care-l folosesc si eu destul de des )
4. perele
5.supa
6carnea de vita
7. uleiul de masline ( pe care poti sa-l folosesti la salate )
8.Grapefruit
9.scortisoara
10.otetul
11.branza tofu
12.nucile
13. cerealele
14. piperul rosu.Si mult sport.Fitness acasa happy de luni pana vineri, pauza sambata-duminica happy. Sper sa ajute.Iar daca e bine, astept funda happy.