| Maria39popescu a întrebat:

Buna, după o inflamatie la ovare din cauza apei reci de la piscina este posibil sa mi afecteze menstruația? Trebuia sa-mi vina zilele acestea și nimic, am crampe de vreo 4 zile, o durere de sâni destul de deranjanta, ma doare spatele, nu prea pot dormii. Azi este ziua 32 a ciclului și aparent nu mi-a venit încă. Țin sa Menționez ca am avut contact sexual după menstruație la o zi sau doua protejat, iar ultima menstruație a fost pe 5 August.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| Sistemulxxl a răspuns:

Ce apa rece de la piscina? Mergi si cumpara haine pentru ala mic. Vei fi mama! Sa te porti frumos cu sotul si bebelusul.

| Maria39popescu explică (pentru Sistemulxxl):

Tocmai am specificat ca acel contact a fost protejat, as dori un răspuns de la cineva care nu este pus pe glume!

| Sistemulxxl a răspuns (pentru Maria39popescu):

Nu e gluma. Prezinti semnele unei sarcini.

| Maria39popescu explică (pentru Sistemulxxl):

Nu cred ca poate exista o sarcina cu un contact sexual protejat, întrebarea și răspunsul se contrazic. Acel contact a fost protejat, prezervativul verificat, fiind și singurul contact din ultima luna.

| Sistemulxxl a răspuns (pentru Maria39popescu):

Poate esti Feciara Maria! Mai stii?

| Maria39popescu explică (pentru Sistemulxxl):

Sigur nu sunt!

| Corina64 a răspuns (pentru Sistemulxxl):

Sunt uimita ca puteți oferi un răspuns de acest gen. Nu speriați fata, cred ca și-ar fi dat seama și singura ca este însărcinată!

| Smmo a răspuns:

Da, e posibil sa iti fie afectat ciclul. Mergi la medicul de familie/ginecolog, nu mai sta. Daca ai anexita nu e cazul sa o lasi netratata. Multa sanatate iti doresc!
https://medicool.ro/......28025.html
https://www.medlife.ro/......-tratament

| Maria39popescu explică (pentru Smmo):

O sa ajung zilele astea, doar ca m-a speriat puțin faptul ca am simptome menstruale iar sângerarea nu apare

| Corina64 a răspuns:

Întârzierile menstruale sunt normale, apa rece nu știu dacă te afectat cu ceva. Oricum atâta timp cât ai simptome sunt sigura ca o sa ți vina. Pe viitor mergi la un control sa nu fie ceva grav.