| Corina64 a întrebat:

Buna tuturor, de câteva zile ma confrunt cu o problema. In data de 20 trebuia sa-mi vina menstruația, însă nici pana acum nu mi-a venit. Țin sa Menționez ca ultima menstruație am avut pe 24 August și este regulata, mereu intre 28-30 de zile. Am avut o singur contact sexual protejat acum 2 săptămâni. In ultima perioada am fost stresată cu munca, nu prea am reușit sa mănânc sa fie din cauza asta absenta menstruației. Am și simptome specifice crampe de câteva zile, sâni dureroși, coșuri, dureri de cap. Exista șanse sa mai apăra menstruația?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca acum 2 saptamani ai avut sex neprotejat, atunci ai toate sansele sa fii gravida.

| Corina64 explică (pentru Violleta2022):

Am precizat și mai sus ca acel contact a fost protejat, știam ca e perioada fertila și nu m-am expus unui risc

| Caro34 a răspuns:

Nu te agita, uneori se mai deregleaza: munca multa, stres, mers mult pe jos, frig sau prea cald, lipsa de lichide, mancare multa si aiurea etc. Daca totusi vrei sa ai siguranta 100% poti face si un test de sarcina insa contactul sexual a fost protejat, deci... Numai bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exact același caz ca si prietena mealaughing)incerc sa aflu și eu răspunsul

| Ariana131 a răspuns:

Apare, însă ai dereglări menstruale și e normal. Plus ai fost stresata si este un factor care poate afecta menstruația. Daca însă nu ești sigura, pentru ca ai avut și contact, dar a fost protejat, poți face un test de sarcina, deși nu cred ca ăsta e motivul întârzierii, ci este doar o dereglare

| Corina64 explică (pentru Ariana131):

De obicei chiar și in perioadele stresante nu am avut dereglări