| AdyTM a întrebat:

E bun daca iau ZINERYT pentru cosuri? ..Mersi!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| RoxyLaLa a răspuns:

Da, este cel mai bun. Eu am avut si dupa 2-3 zile deja se vedea diferenta. Daca vrei sa scapi de cosuri ti-l recomand! Succeshappy

9 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Daca ti-a recomandat medicul atunci e bun

| SunshineLove a răspuns:

Buna. O colega de-a mea avea o gramada de cosuri mari si rosii pe toata fata, iar dupa ce a luat zineryt i-au trecut toate cosurile. Acum banuiesc ca nu la toata lumea are acelasi efect. Eu zic ca ar trebui sa vorbesti cu medicul de familie sau cu un dermatolog bun inainte sa il folosestihappy

| Adrianetc a răspuns:

Si eu am ceva cosuri si zynerit-u' m-a ajutat destul de mult, mai ales in primele dati de la aplicare s-au vazut diferentele dar nu au disparut in totalitate, dupa ceva timp au aparut iar, poti folosi dar nu o sa-ti dispara 100%, mai bine te duci la un dermatolog, specialist.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU se fac tratamente aşa "după ureche"!

Cel mai indicat ar fi să mergi la medicul dermatolog şi, în funcţie de "stadiu", îţi va prescrie tratamentul adecvat.

Toate cele bune.

| Duucu a răspuns:

Tocmai acum 10 minute m-am dat cu el.
Crede-mă, e foarte bun.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Nu stiu cat este de bun, pentru cosuri, recomand tinctura de propolis, dar si cea de cimbru este foarte buna.
Mergi la farmacie si cere.
Te pup!

| ReusxD a răspuns:

Da,dacă vrei tu să îţi iei.
Acum totul vine de la sine.

Pa, pa!

| SATIR a răspuns:

Zinerytul. e bun. si eu imi dau cu el.
eu am avut acnee foarte grava.
am fost la dermatolog in ianuarie anul asta. 2013. si mi-a dat roacutanee 10 mg, zineryt si skinoren gel. acum sunt la a 5-a luna care le iau, dar cosurile mi-au trecut cam 99%! Ar fii bine sa mergi la un dermatolog, pentru ca el va stii cu siguranta ce e bun pentru tine, pentru cat de grav esti. baftawinking. Funda?

| SATIR a răspuns:

Apropo. zinerytul doar le usuca, nu previne si aparitia lorwinking...