| alinabib a întrebat:

Buna!

E cineva pe aici care si-a pus aparat fix la clinica de le strada Eforie din Bucuresti si ma poate lamuri si pe mine cu privire la cateva chestiuni? Ma intereseaza detalii despre finalul tratamentului, cu tot ceea ce implica acesta: cum se scot bracketii, cat de tare doare, cum este cu indepartarea excesului de lipici de pe dinti (mi se pare o procedura extrem de inconfortabila) si mai ales despre aparatul de contentie - cat costa sarmulita pentru arcada de jos si ce fel de aparat se obisnuieste pentru arcada superioara, la cat timp il primesc dupa ce mi-a fost luat mulajul etc.
Orice detalii suplimentare sunt binevenite! Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Maryan01 a răspuns:

big grin