| Happysad a întrebat:

Este pentru prima data când mi se întâmpla așa ceva și sper sa ma pot lămuri, cât de cât, pe baza răspunsurilor de aici. Luna trecută nu mi-a venit menstruația deloc. Menționez ca nu am avut contact sexual neprotejat, am făcut și un test care a ieșit negativ. Nu prezint niciun fel de simptom care sa îmi prevesteasca ca ar urma acea perioada (crampe sau dureri ale sânilor). Ma simt normal, și țin sa Menționez ca nu am avut niciodată un ciclu regulat, dar nu mi s-a întâmplat sa nu vina deloc. Aveți idee ce ar putea fi? Sa mai aștept sau sa consult un doctor?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Pentru ce te ingrijorezi odata ce stii clar ca ai ciclul de tip neregulat?
Cum adica "aveti idee ce poate fii?"
Poate fii CICLUL DE TIP NEREGULAT - care NU vine niciodata la zile fixe, uneori intarziiind multe luni.
Foloseste INTOTDEAUNA prezervativ la sex si nu vei avea niciodata probleme cu sarcini neprogramate.