| Sofii1111 a întrebat:

Bună, este permis DR.HART EXTRACT CONCENTRAT DE MERISOR *30 CPR., în sarcina?
Nu știu încă sigur dacă sunt gravidă dar nu vreau sa risc. Am infecție urinara, astazi am observat și puțină sânge. Ce propuneți?
În prospect nu scrie.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Wr3nch a răspuns:

Eun supliment alimentar si merisorul e recomand in infectiile de tract urinar.

4 răspunsuri:
| WhiteLife a răspuns:

Daca e supliment alimentar nu inseamna neaparat ca il poti lua in sarcina. Maine dimineata la prima ora suna medicul de familie si iti va recomanda ceva potrivit.

| zilog a răspuns:

Pe mine mă enerveaza eu cred că 99, 99% dintre femei au infectii uterine!
Ma enervează faptul că nu se duc periodic sa faca analize daca boala asta se repetă cu regularitate ar trebui si verificarile sa fie periodice!
De ce pute după ce face o femeie pipi la toaletă a infectie de te ia cu zăpăceală de creier. eu pot sa spun care femeie are infectie la vezica doar de la mirosul care il lasa dupa ea
si nu stiu de ce nu dati cu spray când plecați din baie
dar vouă chiar nu vă miroase când aveți infecție fața de ziua in care nu aveti infectie
sa zicem ca ar exista câte o dată si zile in care nu sunteti infectate sau racite.

Nu exista ceva teste cum sunt alea de sarcina sa vedeti repede daca sunteti virusate infectate!?

Luați mă fetelor si voi măsuri mai din timp si faceți-vă analize periodice cât să coste cred că sunt de genul 14 lei sau ceva de genul asta doar la urina nu ma astept sa coste o gramada de bani sa zici ca ma costa 30% din salariu.
Si dacă un bărbat ajunge să vă spună ca sunteți infectate după mirosul care il lasati in urmă
de ce bagatelizati vorbele lui si il luati la misto
daca omul nu a mai spuortat si chiar a ajuns sa fie nevoit sa va aduca la cunostinta acest lucru
in loc sa va faceti analize faceti caterinca

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai pentru ce iei rahatu ala? Bine nu are ce sa iti faca

| anonim_4396 a răspuns (pentru Wr3nch):

Daca e nevoie iei antibiotic. Nu lua prostii care pot sa iti faca mai rau la rinichi sau vezica, asta inseamna orice care iese in urina.

| Wr3nch a răspuns (pentru anonim_4396):

Eun supliment alimentar si merisorul e recomand in infectiile de tract urinar.