| anonim_4396 a întrebat:

este vreo problema daca ma spal in zona intima cu gel de dus normal? Ar trebui sa folosesc ceva special? Funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| KellyGreen a răspuns:

Pai si eu tot cu gel de dus normal ma spal si nu am avut niciodata probleme dar stiu ca exista geluri speciale pentru zona intima, insa nu cred ca e vreo problema daca folosesti gel de dus normal.

12 răspunsuri:
| PrecioussGirl a răspuns:

Exista gel special pentru igiena intima si ca sa fii sigura mai bine folosesti din acela happy

| CherryLove a răspuns:

Ciudat cum de sunt recomandate gelurile intime caci majoritatea doctorilor ginecologi le interzic pe motiv ca contin nu stiu ce substante care produc dereglera ale secretiei.

Recomandate sunt imbaierile cu ceai de musetel au o actiune benefica.

| Azµre a răspuns:

Gelul de duș este dur și strică flora bacteriană. Prin urmare ajungi să faci candidoză, să te iriți, și așa mai departe. Folosește un gel de duș special pentru zona intimă, unul cu ph neutru sau săpun cu ph netru. Acum fiecare face ce vrea. Multe femei consideră scurgerea albă abundentă, ca fiind normal. Ceea ce nu e este!

| bombonica22 a răspuns (pentru Azµre):

Multumesc mult, chiar mi-a folosit raspunsul tau imi pare rau ca am dat funda mai devreme sad apropo daca nu te superi imi apare aici la comentariu in partea stanga poza? ce poza am ca mie nu imi apare. Multumesc! ramand datoare.

| Azµre a răspuns (pentru bombonica22):

Nu apare poza... trebuie să dea accept adminul. până mâine va merge

| bombonica22 a răspuns (pentru Azµre):

Sper sa apara ..pana maine sad am incercat sa mi-o schimb, dar tot nu apare ..infine multumesc :*

| bombonica22 a răspuns:

Multumesc tuturor v-am dat voturi, toti ati avut raspunsuri bune. Mai am o intrebare la acest comentariu imi apare in partea stanga imaginea? sau nu este nici un. Multumesc!

| hanzelik a răspuns:

Nu se intampla nimic, doar ca e bine din cand in cand sa te speli cu gel intim, funda?

| enola11pink a răspuns:

Nu cred că ar trebui să foloseşti ceva special, gelul de duş nu are nici o influenţă negativă zonelor intime dacă nu influenţează pielea de pe corp!winking

| Larsette a răspuns:

Daca nu te ustura, e ok! Nu este nicio problema. Pe mine ma ustura cu anumite geluri de dus, dar am gasit cateva care nu imi fac probleme. Stai linistita

| Darkangell2013 a răspuns:

Nu are nimica tot piele ii si acolo doar ca ii mai sensibila dar nu are nimica, si eu ma spal cu gel de dus in zona intima si nu am nimic, dar daca iti apar iritatii sau bube nu te mai spala cu gel de dus poate nu iti face bine in zona intima big grin.