| carlacarolina a întrebat:

eu acum port ochelari si sambata viitoare urmeaza sa merg la control sa imi pun lenitle de contact. ce parere aveti despre ele? si cam la ce pret pot ajunge...:d mai multe informatsii despre ele va rog.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Scândură a răspuns:

Buna! In primul rand putem face schimb de id-uri de mess, sau sa vorbim pe privat, sa-ti dau mai multe detalii despre ele! Intr-un set set se afla 3 perechi de lentile de contact(6 in total) care tin 30 de zile, dupa aia expira. Cutiuta costa in jur de un milion!
Si trebuie cam la doua luni sau lunar, sau depinde de cat de mult folosesti sa cumperi solutii de lentile, in care pui lentilele minim 4 ore sa se dezinfecteze. Costa 70 de lei solutia!
Eu am o parere foarte buna despre ele, sunt mult mai practice ca si ochelarii, simplu de aplicat/scos, rezista mult, nu doare, vezi super etc! Chiar merita, nu usuca ochiul, nu pica, le port de 2 ani!
Sper ca te-am ajutat, bafta!