| UnicornPower794 a întrebat:

Eu am 12 ani si am 55 kg si 1.63 m. Ar trebui sa mai slabesc si as vrea cateva sfaturi va rog.
Dau funda cred

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| peperonies a răspuns:

Nu mai bea altceva in afara de apa, nu mai manca nimic facut cu zahar, faina, orez sau cartofi.

3 răspunsuri:
| anamariarot a răspuns:

Nu trebuie sa mai slabesti...Esti perfecta, nu trebuie sa arati ca fiecare manechinuita pe care o vezi la TV

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuie sa mai slabesti. Lasa prostiile astea, mai degraba mananca cat mai sanatos si fa exercitii fizice in fiecare zi. Nu ca sa slabesti ci pentru a fi cat mai sanatoasa.

Nu manca tot felul de dulciuri din comert, nu bea bauturi cu zahar adaugat/cu acid, nu manca produse de tip fast food etc.

| Sorinx a răspuns:

Daca esti obez, da trebuie sa slabesti, dar daca esti ma grasut nu-i nimic! Nu mai manca dulciuri pre mult si fa sport! Nu te lua dupa astia sa te abtii de la mancare! Esti in dezvoltare, nu prea e bine sa nu mananci! Si o sa slabesti pentru ca o sa crestii