| xCiocolataaa a întrebat:

Buna,eu am 13 ani si sunt clasa a 6-a si vreau sa aflu cum sa am sanii mai mari,adica toate colegele mele au si ma simt,stiu si eu,diferita. Vreau sa vad ce ma poate ajuta sa ma ingras [am 1, 52 si 35 de kg] Va rog sa nu-mi spuneti sa am rabdare, pentru ca nu am. Mersii mult:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| lentzig a răspuns:

Am 20 de ani, 1, 75 si 54 de kg.Cand eram de varsta ta.mergeam cocosata.mi-era rusine.eram cea mai slaba din clasa, mai inalta decat orice baiat, colegii radeau si ma simteam prost.Eram plata-plata si zilnic ma uitam in oglinda. Vroiam sa ma ingras, dar nu reuseam.Astazi,mi am dat seama ca a fi slaba(nu anorexica) e o calitate, dupa care multe femei tanjesc.Cat priveste inaltimea...nu imi pot imagina de ce stateam mereu cocosata si aveam impresia ca sunt prea inalta.acum port tocuri si as mai vrea cativa cm.Mananca sanatos, multe nuci, seminte, alune, caju pentru ca poti pune 1 kg-2.nu ai nevoie de mai mult, crede-ma! fii puternica si nu-i lasa pe ceilalti sa te supere!
aaa si sanii mi au crescut!winking la fel si tie ti se va intampla! be happy

1 răspuns:
| mona a răspuns:

Nu trebuie sa faci nimic ca iti vor creste, ai doar 13 ani si probabil esti mai slabuta de felul tau si de aceea cresc incet